"Víra." Vymysleli naši poslanci novou sportovní disciplínu?


(Aktualizováno 25.2.2021) Víra. Podle Wikipedie je víra přesvědčení, že něco je skutečné či pravdivé. Sport je aktivita provozovaná podle určitých pravidel a zvyklostí (na půdě sněmovny velmi oblíbené slovo), jejíž výsledky jsou navíc měřitelné nebo porovnatelné s jinými provozovateli téhož sportovního odvětví. Vymysleli naši poslanci novou sportovní disciplínu?

(stručně) 22. říjen 2020 těsně před půlnocí, Vyšehrad - Ministr zdravotnictví Prymula a místopředseda ANO Faltýnek věřili, že mohou obejít vlastní opatření a ignorovat zákaz provozování restaurace po osmé hodině večerní. Podle fotografií Blesku také věřili v nadbytečnost nošení roušek. Zatím jsou oba postaveni mimo hru.

Dikobraz vtipy č.29281 -
2021
dikobraz.cz
"Víra." Vymysleli naši poslanci novou sportovní disciplínu?
(Aktualizováno 25.2.2021) Víra. Podle Wikipedie je víra přesvědčení, že něco je skutečné či pravdivé. Více na dikobraz.cz

(stručně) 18. listopad 2020 odpoledne, Praha - Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka věřil, že nedělá nic špatného, a sdílel na svém Twitterovém účtu, jak stojí na ulici s pivem v době, kdy bylo pití alkoholu na veřejnosti vládním nařízením zakázané.

„Přiznám se, zašel jsem taky na pivo… I když na patníku, tak chutná po takové době skvěle.“

Že by stres? Pivo je dobré na nervy. Být předsedou politické strany není lehká práce. A pivo je také dobré na víru. S ním se hned lépe věří.

21. leden 2021 odpoledne, Poslanecká sněmovna

dikobraz.cz
"Víra." Vymysleli naši poslanci novou sportovní disciplínu?
(Aktualizováno 25.2.2021) Víra. Podle Wikipedie je víra přesvědčení, že něco je skutečné či pravdivé. Více na dikobraz.cz

Lubomír Volný (ve sněmovně pravidelně bez roušky) stojí u řečnického pultíku a nadává svým kolegům včetně místopředsedy Hanzela. Hanzel ho několikrát požádá, aby mluvil k věci, ale Volný dělá, jako by ho neslyšel. Nakonec mu tedy Hanzel vypne mikrofon. Tím ale odstartuje řetězovou reakci:

(Následující program sponzoruje sportovní kanál Dikobraz Sport)

(vteřiny) - (popis)
0:01 - Volný doráží na Hanzela, přebírá mikrofon. Omylem spouští hlasování.
0:05 - Oba soupeři bojují.
0:07 - Volný přitahuje mikrofon: „Takže, pane Hanzele desítko,” Hanzel bojuje o vypnutí mikrofonu.
0:11 - Přetahovačka pokračuje, Volný opakuje větu.
0:13 - Volný pokračuje: „Takhle mě určitě neumlčíte, jasné?”
0:13 - Posila Chvojka je na place a vypíná mikrofon. Volný ho odstrkuje od pultíku, Chvojka mu to vrací.
0:18 - Volný pokračuje: „Já jako zvolený zástupce lidu mám právo se vyjádřit!” Pozičně brání mikrofon před Chvojkou.
0:28 - „Jestli tady půjdeš, dostaneš flákanec, jasné?!” vyhrožuje Volný Veselému, který ho zezadu tahá za sako, a ohání se po něm volnou rukou.
0:33 - „Nechte mě vystoupit!” požaduje Volný. Chvojka i Veselý se ho marně snaží odtáhnout od mikrofonu.
0:36 - K pultíku přibíhají posily.
0:39 - Jeden z poslanců chytá Volného za ruku, snaží se ho odtáhnout. Pohne s ním někdo? Volný se drží jako hyena skvrnitá.
0:43 - Volný znovu sahá po mikrofonu. Mikrofon uprostřed bitky padá! Někdo vráží do Hanzela, ten se drží židle. Jeden z poslanců tahá Volného za triko, kde je rozhodčí? Volný bojuje.
0:47 - Na pozadí někdo křičí: „Nechte toho, pánové!”
0:49 - Volný jde do boje: „Takže, já jsem vás varoval.”
0:53 - Všichni poslanci se společnými silami pokouší Volného znovu umlčet. Jsou to nervy vážení přátelé. Ale to snad není možné! Přítomnému davu se daří Volného odtáhnout od pultíku. Přichází ochranka. Volný odchází od mikrofonu.
0:55 - Jednání Sněmovny je přerušeno.

Předseda Radek Vondráček říká po obnovení schůze: „Zažili jsme něco, co se v tomto sále od zvolení Tomáše Garriguea Masaryka ještě nestalo.”

I když Volnému hrozí disciplinární trest, musíme uznat dobrý zápas... Srdcař.

idnes.cz
Šarvátka ve Sněmovně. Volný bez roušky urážel a atakoval předsedajícího
Jednání Sněmovny o prodloužení nouzového stavu přerušila potyčka nezařazeného poslance Lubomíra Volného s několika poslanci. Více na idnes.cz

23. leden 2021 večer, hotel Prince de Ligne - V omezení zákona č. 84/1990 Sb., o právu shromažďovacím, si poslanci odhlasovali následující:

Dikobraz vtipy č.29282 -
2021

Každý účastník shromáždění je povinen mít ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), který brání šíření kapének, a shromáždění se může konat pouze mimo vnitřní prostory staveb. V tomhle omezení mají ale výjimku: Shromáždění se může konat ve vnitřních prostorách, je-li pořádané náboženskou organizací.

Skupina politiků se v době platnosti tohoto omezení schází na oslavu narozenin bývalého poslance Petra Bendy. Fotografům se v hotelu podařilo vyfotit bývalého předsedu vlády Jiřího Paroubka, vládního zmocněnce pro sport Milana Hniličku nebo místopředsedu Rady České televize Jiřího Šlégra. Údajně tam mělo být až sedmdesát lidí.

Co z toho plyne? Poslanecká sněmovna je náboženská organizace. Úkolem této organizace je transformace víry a stresu ve sportovní odvětví: “Nešlo to? Nevadí, věřme. Není důležité nelhat, ale věřit.”

Volné pokračování událostí po dopsání článku:

18. 2. 2021 - Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula tvrdil, že by byl s ohledem na horšící se epidemickou situaci v Česku pro zavedení striktních opatření. Neuplynulo ani 24 hodin a už ho deník Sport zachytil, jak sedí na tribuně stadionu Slávie a sleduje zápas evropské ligy.

25.2.021 - Podcast k tématu od Českého rozhlasu

Autor: Matěj Soukup, revize: Kryštof Bernat

seznamzpravy.cz
Dostaneš flákanec! Poslanci se poprali ve Sněmovně přímo u pultíku
Potyčku vyvolal poslanec Lubomír Volný. Jeho chováním se bude zabývat imunitní výbor a zřejmě také policie. Ta se minimálně zaměří na to, že byl na jednání bez roušky. Více na seznamzpravy.cz


Obrázek uživatele Matěj Soukup

Matěj Soukup

Bc. Matěj Soukup (*1997), novinář a spisovatel. Absolvoval bakalářské studium žurnalistiky na FF UPOL a pokračuje na mediálních studiích. Externě přispíval do Hanáckých novin a pracoval na redaktorské pozici v internetovém deníku Olomoucká Drbna. Věnuje se především domácí politice.

Líbilo? Sdílejte a udělejte radost přátelům
Další články s vtipy? Dejte like a dáme vědět!
Nejčtenější články
  1. 2 402 přečtení
  2. 2 082 přečtení
  3. 1 322 přečtení
  4. 1 046 přečtení