Román J. Foglara Záhada hlavolamu slaví 80 let (určeno pro znalce kreslených Rychlých Šípů)

30 návštěv

OPRAVA PŘÍBĚHU RYCHLÝCH ŠÍPŮ JAROSLAVA FOGLARA aneb PRAVDA O ČESKÝCH POŠTÁCH
Pravdomluvný a za všech okolností slušný Jaroslav Foglar se v příběhu „JINDRA HOJER VISÍ NAD PROPASTÍ a JINDRA HOJER UNIKÁ VZDUŠNOU CESTOU“ dopustil nepravdy, protože chtěl zůstat slušný za všech okolností. Připomeňme si krátce obsah tohoto příběhu:
Rychlé šípy mají poslat do Mladého hlasatele dopis, dle něhož má být sepsáno pokračování románu „Záhada hlavolamu“ pro 2. číslo. Dopis nese na poštu Jindra Hojer. Je však pronásledován dvoreckými hochy, kteří se domnívají, že v dopise jsou různé údaje o nich. Jindrovi je jasné, že když jej chytí, nebude v Hlasateli román a redakce nebude s Rychlými šípy do smrti mluvit. Vběhl na pavlač jakéhosi domu a hrozil pronásledovatelům skokem do hlubin dvora, udělají-li ještě krok. Dvorečtí hoši si myslí, že neskočí, že si to rozmyslí, ale když udělali ještě krok, nerozmyslel si to a skočil jako Zorro mstitel – tam na tu stříšku. Co však dokáže on, dokážou oni také, řekli si oni, a dokázali to. Jindra zatím prchá po stříšce, cestou si ještě stačí všimnout kostelních hodin, aby zjistil, že za chvíli už pošta neúřaduje, a pak skáče dolů, vykonává svůj nejdelší bezmotorový let a dopadává na slamníky (jaké štěstí, že tam náhodou byly!). Dvorečtí hoši si nyní nemyslí, že co dokáže on, dokážou oni také, vzdávají to, neboť by jim srdce puklo hrůzou, a sbíhají raději po schodech. Jindra zatím dobíhá na poštovní úřad, ale to se již dostáváme k poslednímu obrázku příběhu, který v pravdivé podobě vidíte v přiloženém obrázku (a který se mi bohužel nepodařilo nahrát sem, ale nahrál se nahoru nad text...).

Pokyny:
1) Přelepte si poslední nepravdivý obrázek příběhu pravdivým obrázkem. Pokud si jej vytisknete na nebarevné tiskárně, bude hezčí, když si jej vybarvíte pastelkami.
2) Protože dopis nedošel do Mladého hlasatele včas, nebylo sepsáno pokračování románu, redakce do smrti s Rychlými šípy nepromluvila a Rychlé šípy už si ani neškrtly, vytrhněte z vaší publikace všechny další příběhy Rychlých šípů a znehodnoťte je.
3) Rovněž znehodnoťte román „Záhada hlavolamu“.


Líbilo? Sdílejte a udělejte radost přátelům
Další články s vtipy? Dejte like a dáme vědět!
Nejčtenější články
  1. 2 944 přečtení
  2. 2 322 přečtení
  3. 1 183 přečtení
  4. 879 přečtení