Obrázek uživatele JiMi
JiMi
JiMi okomentoval archiv dikobrazu uživatele JiMi ve kterém jsou zmínění Pavel Rak
26. 8. 2023
Taky Vás napadlo: Proč si americký občánek hraje s našimi hračkami? Že by kreslíř, který pár let žil v Kanadě, neuměl nakreslit kačera, myšáka nebo Supermana? Zeptal jsem se na to přímo Pavla Raka. Zde je jeho vyjádření: Tenkrát nás furt masírovali válečnými hrozbami, tak jsem si řekl, že jediné klidné období v životě je dětský věk, ještě lépe batole. Tak jsem to ztvárnil tak, že jsem nakreslil kruhovou dětskou ohrádku, v ní batole plus všelijaké hračky - medvídek apod. A venku kolem té ohrádky byly jenom zbraně, miny, granáty apod. Myslel jsem si, že je to krásná myšlenka a jasně vyvedená. Obrázek přijali, dali ho na první stránku, ale doplnili tam text: „Radostné vyhlídky amerického občánka“.
Obrázek uživatele JiMi
JiMi přidal příspěvek
před 1 měsíc 1 týden
Kreslíř Pavel Rak (*1939) (https://dikobraz.cz/pavel-rak) odtajňuje svůj fotoarchiv! V šestém dílu si připomeneme kreslíře Jaroslava Kerlese (https://dikobraz.cz/jaroslav-kerles). Fotka je z oslavy jeho narozenin, gratuluje mu kolega Evžen Seyček (vlevo) (https://dikobraz.cz/evzen-seycek).
Obrázek uživatele JiMi
JiMi přidal příspěvek
před 1 měsíc 2 týdny
Kreslíř Pavel Rak (*1939) (https://dikobraz.cz/pavel-rak) odtajňuje svůj fotoarchiv! Ve pátém dílu si ukážeme, jak v roce 1985 vypadala kreslířka Alena Dostálová (https://dikobraz.cz/alena-dostalova). Fotka je z oslavy 40 let Dikobrazu.
Obrázek uživatele JiMi
JiMi přidal příspěvek
před 1 měsíc 2 týdny
Kreslíř Pavel Rak (*1939) (https://dikobraz.cz/pavel-rak) odtajňuje svůj fotoarchiv! Ve čtvrtém dílu si ukážeme, jak vypadal Jindřich Bešta - člověk, který byl šéfredaktorem Dikobrazu od roku 1971 až do převratu 1989. A kdo si chce připomenout tvorbu dalších dvou uvedených pánů, může zde: https://... Zobrazit více
Obrázek uživatele JiMi
JiMi přidal příspěvek
před 1 měsíc 2 týdny
Kreslíř Pavel Rak (*1939) (https://dikobraz.cz/pavel-rak) odtajňuje svůj fotoarchiv! V třetím dílu si připomeneme Michala Hrdého, který se na nás už dvacet let dívá z kreslířského nebe (zemřel 13. června 2003). Kreslené vtipy Michala Hrdého jsou k vidění v Archivu Dikobrazu (https://dikobraz.cz/... Zobrazit více
Obrázek uživatele JiMi
JiMi přidal příspěvek
před 1 měsíc 3 týdny
Kreslíř Pavel Rak (*1939) (https://dikobraz.cz/pavel-rak) odtajňuje své archivy! V druhém dílu se podíváme na dva kmenové kreslíře Dikobrazu, jak vykonávají své hlavní povolání. (Kreslené vtipy Miloše Nesvadby jsou k vidění v Archivu Dikobrazu - https://dikobraz.cz/milos-nesvadba)
Usměj se na Dikobrazu
Přihlas se nebo Klikni a koukej