Zahraniční novinky 2022

Ježíš se vrátí do roku 2050, věří 40 procent Američanů


WASHINGTON – Čtyři z deseti Američanů věří, že svět už je v takové krizi, že se na Zemi znova objeví Ježíš Kristus. Nejpozději by se měl mezi lidmi ukázat kolem roku 2050. Zatímco návratu křesťanského Božího syna věří 41 obyvatel USA, asi 46 procent naopak věří, že k jeho návratu na Zem určitě nikdy nedojde.


Mezi bělošskými Američany, kteří se označili za evangelické křesťany, věří v návrat Krista 58 procent dotázaných, zatímco mezi katolíky jen 32 procent a mezi protestanty 27 procent.

Víra v Ježíše je ovlivněna také vzděláním. Mezi lidmi s nižším vzděláním věří v návrat Krista 59 procent dotázaných, mezi středoškoláky 35 procent a mezi vysokoškoláky 19 procent Američanů.

Největší obavy přitom mají obyvatelé USA z nukleárního terorismu. Do roku 2050 světovou nukleární válku očekává 68 procent osob mladších 30 let, zatímco energetické krize se bojí 72 procent mladých Američanů a asteroidu 31 procent.


Obrázek uživatele Kryštof Bernat

Kryštof Bernat

Patron Dikobrazu, výtvarný redaktor, redaktor a zakladatel Dikobraz.cz. Kreslenému humoru se věnuje od roku 2012, kdy vytvořil navštěvovaný web o kresleném humoru pro svého otce. Věnuje se marketingu, IT a hudební tvorbě, díky které je jeho svět v rovnováze. Má 3 děti, skvělou snoubenku a bydlí v Praze.

Líbilo? Sdílejte a udělejte radost přátelům
Další články s vtipy? Dejte like a dáme vědět!
Nejčtenější články
  1. 2 387 přečtení
  2. 2 035 přečtení
  3. 1 284 přečtení
  4. 964 přečtení
Usměj se na Dikobrazu
Přihlas se nebo Klikni a koukej
"Cestu vlakem jsem si bez Dikobrazu nedokázal představit" - Jirka 60 let
Jsme zpět! Dikobraz.cz je největší česko-slovenský web zaměřený na kreslený humor a satiru. Založeno 1945.
Pokračujte zde Zatím ne, děkuji.