Zahraniční novinky 2022

Číňan nabídl na internetové aukci vlastní duši


PEKING – Dvacetiletý muž z východočínského města Jiaxing nabídl svoji duši na největším čínském internetovém aukčním portálu Taobao. Než provozovatelé virtuální aukce nabídku stáhli, přihlásilo se muži osmapadesát potencionálních kupců, kteří měli zájem o jeho duši.


Muž nabídl na internetu svoji duši v době Qingmingu, čínského svátku zesnulých, který byl 4. až 6. dubna. „Zhodnotili jsme naše podmínky aukcí a museli jsme nabídku na prodej duše stáhnout, protože jim odporuje,“ uvedl Porter Erisman, mluvčí internetového portálu Alibaba.com, který provozuje aukční síň Taobao.

Mluvčí dodal, že Taobao nebyl proti ideji prodeje lidské duše, ale požadoval od nabízejícího větší záruky, že kupci skutečně nabízený produkt dá k dispozici. Dodal, že se musí Taobao v provozu řídit také příkazy „vyšší autority“.


Obrázek uživatele Kryštof Bernat

Kryštof Bernat

Autor projektu Dikobraz.cz, výtvarný redaktor, redaktor a zakladatel Dikobraz.cz. Kreslenému humoru se věnuje od roku 2012, kdy vytvořil navštěvovaný web o kresleném humoru pro svého otce. Věnuje se marketingu, IT a hudební tvorbě, díky které je jeho svět v rovnováze. Má 3 děti, skvělou snoubenku a bydlí v Praze.

Líbilo? Sdílejte a udělejte radost přátelům
Další články s vtipy? Dejte like a dáme vědět!
Nejčtenější články
  1. 2 394 přečtení
  2. 2 063 přečtení
  3. 1 304 přečtení
  4. 981 přečtení
Usměj se na Dikobrazu
Přihlas se nebo Klikni a koukej