5 pravidel kreslení do Dikobrazu


Dikobraz vnímáme v roce 2020 jako umělecké inteligentní noviny. Jde o moderní médium pro lidi, kteří se nebojí zjistit, že je více než jeden pohled na pravdu.

Každý z nás nese plnou odpovědnost za úspěch Dikobrazu. Náš společný cíl je obnovit slávu kresleného humoru a satiry. Toto dokážeme, pokud společně dojdeme ke shodě nejen uznáním společného cíle, ale také dohodou o dodržování následujících bodů.

1. Krátký text - obrázky s větou delší než osm slov přeskakuje 70 % uživatelů. Zeptejte se sami sebe: jde to, co jsem napsal, říct kratším způsobem?

2. Umím kreslit - jednoduché kresby a škrábance odrazují publikum, které se nad obrázky rádo zamýšlí. Dříve mohli do Dikobrazu pouze autoři, kteří byli vybráni redakční radou. Redakční radu nemáme, protože věříme ve vaši ochotu vydat ze sebe maximum. Zeptejte se sami sebe: je má kresba to nejlepší, co umím? Pokud ano, patří do Dikobrazu.

3. Mám humor - po každém vtipu, který uživatel nepochopí, je 80% šance, že uživatel odejde z webu a už se nevrátí. Jonathan Swift řekl: "Ještě jsem nepotkal vtipálka, aby to nebyl hňup.“ Téměř každý máme potřebu být pro naše okolí vtipní. Ale hranice mezi dobrým a špatným humorem je velmi úzká. Pokud si nejste jistí, pomáhá najít si nezávislého (pokud možno střízlivého) člověka a svůj obrázek mu ukázat. Pokud se nemůžete dočkat, až ho uvidí, je to přesně ten druh vtipu, jaký patří do Dikobrazu.

4. Neřeším, pouze provokuji - Uživatelé a návštěvníci webu se chodí na Dikobraz bavit a zamýšlet. Na světě není nic černobílé a proto prosím, dvakrát měřte a jednou řežte.

5. Mé kresby nejdou proti následujícím tezím:
a) O všem je třeba pochybovat - podpora kritického myšlení patří mezi pilíře demokratické společnosti, o jejíž zachování zde bojujeme.
b) Respekt a rovnost mezi lidmi - všichni jsme lidské bytosti. A i když o lidskosti některých bytostí máte pochyby, urážení druhých a vulgarismus na Dikobraz nepatří.

Praha 20. 8. 2020

(verze 1.0)

Usměj se na Dikobrazu
Přihlas se nebo Klikni a koukej