Vědecké novinky 2022

V USA vyvíjí zbraň proti kosmickým lodím


WASHINGTON – V USA již několik let tajně pracují na „paprskové zbrani“ určené k ničení kosmických těles a lodí, ať už mimozemských civilizací nebo znepřátelených států ze Země. Prezident Bush posvětil vytvoření zbraně, která dokáže ve vesmíru během vteřiny zlikvidovat jakýkoliv satelit nebo těleso. Na laserovém experimentu pracují vědci v poušti v Novém Mexiku.


Vědci využívají k vyslání paprsku do vesmíru více než třímetrová zrcadla. Projekt, který připomíná Hvězdné války Ronalda Reagana, je zahrnutý do rozpočtu amerických leteckých sil. Ten nyní projednává kongres. Vývoj paprskové zbraně nazvané Starfire stojí americkou armádu v přepočtu zhruba půl miliardy korun ročně.

Zástupci americké armády v Pentagonu oznámili, že USA potřebují ochránit své satelity před potencionálními útoky, které mohou v budoucnu přijít. V lednu 2001 speciální komise vedená ministrem obrany Donaldem Rumsfeldem varovala, že Amerika může ve vesmíru čelit druhému Pearl Harbouru.Obrázek uživatele Tereza Světlá

Tereza Světlá

Tereza Světlá vystudovala FSV UK a je redaktorkou Dikobrazu. Mezi její záliby patří historie a humor. Na Dikobrazu by chtěla bavit lidi. "Život je vtipnej, tak proč to neukázat," říká.

Líbilo? Sdílejte a udělejte radost přátelům
Další články s vtipy? Dejte like a dáme vědět!
Nejčtenější články
  1. 2 393 přečtení
  2. 2 063 přečtení
  3. 1 303 přečtení
  4. 977 přečtení
Usměj se na Dikobrazu
Přihlas se nebo Klikni a koukej