Řidiči autobusů v Norsku musejí vonět


OSLO – Řidiči autobusů v Norsku už nebudou napříště páchnout potem. Podle nových směrnic si totiž musejí každý den měnit košile a trička. Autoři nových hygienických instrukcí také požadují, aby řidiči používali deodoranty a pravidelně se umývali, což doposud zřejmě nečinili.


Řidiči by také měli mít naleštěné boty. Dbát musejí i na nehty a ruce. Osmnáctistránkovou hygienickou brožurku dostali všichni řidiči norské dopravní společnosti First Bus, která je největší v zemi. Instrukcemi se musejí bezpodmínečně řídit, píše deník The Sun.

Podle řidičů jsou nová nařízení „odporná a urážlivá“. „Nejde o žádné zbytečné obtěžování zaměstnanců nebo přikazování, že musejí vonět. Chceme jen, aby naši lidé vypadali více k světu a v pohodě, k čemuž je důležitá také osobní hygiena,“ řekl novinářům mluvčí společnosti First Bus s tím, že rozhodně nepřikazují jednotlivcům, aby se voněli, ale aby „nesmrděli“.


Obrázek uživatele Kryštof Bernat

Kryštof Bernat

Autor projektu Dikobraz.cz, výtvarný redaktor, redaktor a zakladatel Dikobraz.cz. Kreslenému humoru se věnuje od roku 2012, kdy vytvořil navštěvovaný web o kresleném humoru pro svého otce. Věnuje se marketingu, IT a hudební tvorbě, díky které je jeho svět v rovnováze. Má 3 děti, skvělou snoubenku a bydlí v Praze.

Líbilo? Sdílejte a udělejte radost přátelům
Další články s vtipy? Dejte like a dáme vědět!
Nejčtenější články
  1. 2 393 přečtení
  2. 2 063 přečtení
  3. 1 303 přečtení
  4. 977 přečtení
Usměj se na Dikobrazu
Přihlas se nebo Klikni a koukej