Zahraniční novinky 2022

Osmdesátiletá babička si otevřela muzeum erotiky


MIAMI – Osmdesátiletá Naomi Wilzigová strávila posledních patnáct let cestováním po světě a shromažďováním umění, které má cokoliv spojeného s erotikou. O svoji sbírku se nyní rozhodla podělit s veřejností, a tak v americkém Miami otevřela World Erotic Art Museum. V muzeu erotiky je k vidění na čtyři tisíce uměleckých výtvorů a navštíví ho několik desítek lidí denně.


„Lidé jsou nadšení postelí Kateřiny Veliké, židlí ve tvaru penisu nebo plaketou v podobě vagíny,“ vyjmenovává střípky své sbírky Wilzigová. K unikátům patří například dva tisíce let stará terakotová románská olejová lampa zobrazující sexuální scény, nefritové a hliněné robertky nebo moderní nábytek v podobě přirození.

Návštěvníci i sběratelé hodnotí práci Wilzigové s neskrývaným nadšením. „Nahlíží na erotiku z historické, antropologické perspektivy,“ řekla agentuře AP Laura Henkelová ze Sanfranciského institut pro studium lidské sexuality. Wilzigová se podle vlastní slov na začátku sbírky nestačila divit, kolik sexuálních scén je ukryto i v normálně vyhlížejících uměleckých dílech.

Přitom stačilo málo a důchodkyně se sbíráním umění s erotickými výjevy ani nezačala. Vyrůstala totiž v ortodoxní židovské rodině, kde byl sex tabu. Zpočátku proto sbírala starobylé pohlednice a porcelán. O erotické umění se začala zajímat až v okamžiku, kdy ji syn požádal o radu, jaké erotické dílo by si měl dát do svého bytu.


Obrázek uživatele Kryštof Bernat

Kryštof Bernat

Patron Dikobrazu, výtvarný redaktor, redaktor a zakladatel Dikobraz.cz. Kreslenému humoru se věnuje od roku 2012, kdy vytvořil navštěvovaný web o kresleném humoru pro svého otce. Věnuje se marketingu, IT a hudební tvorbě, díky které je jeho svět v rovnováze. Má 3 děti, skvělou snoubenku a bydlí v Praze.

Líbilo? Sdílejte a udělejte radost přátelům
Další články s vtipy? Dejte like a dáme vědět!
Nejčtenější články
  1. 2 387 přečtení
  2. 2 035 přečtení
  3. 1 284 přečtení
  4. 964 přečtení
Usměj se na Dikobrazu
Přihlas se nebo Klikni a koukej
"Cestu vlakem jsem si bez Dikobrazu nedokázal představit" - Jirka 60 let
Jsme zpět! Dikobraz.cz je největší česko-slovenský web zaměřený na kreslený humor a satiru. Založeno 1945.
Pokračujte zde Zatím ne, děkuji.