Zahraniční novinky 2022

Čínská školka vybírá žáky podle tvaru hlavy


ZHENGZHOU - Elitní školka v Číně přijímá pouze děti s kulatou hlavou. Její vedení věří, že jen tak může vychovat nejchytřejší žáky. Každé dítě tak během přijímacích testů skončí i pod rukama kadeřníka s holícím strojkem. "Vlasy musí pryč, abychom mohli určit, zda má dítě šanci u nás uspět," říká ředitel školky Li Junjie.

Klidně si ten pitomej účes nechej, stejně skončíš jako já...

"Kulatá hlava signalizuje inteligenci, obratnost a důmyslnost. Žáci s plochou hlavou nikdy nebudou výjimeční, bez ohledu na to, jak na tom mohou dřít," míní vedení vzdělávacího zařízení pro děti předškolního věku v čínském Zhengzhou.

Škola vybírá roční školné v přepočtu bezmála tři sta tisíc korun, což je zřejmě nejvyšší v Číně, a garantuje, že její žáci budou v budoucnosti prospívat, píše China News Network.

Li Junjie k tomu dodává: "Každý žák v mé škole je talentovaný. Zaručuji, že bude číst ve třech letech, v sedmi dokončí střední školu a v patnácti univerzitu. V současné době máme jednadvacet studentů a třináct učitelů, kteří jsou zaručeně nejlepší."

To je ono! Jestli chcete být mumií do třiceti, tak pokračujte!
Obrázek uživatele Kryštof Bernat

Kryštof Bernat

Autor projektu Dikobraz.cz, výtvarný redaktor, redaktor a zakladatel Dikobraz.cz. Kreslenému humoru se věnuje od roku 2012, kdy vytvořil navštěvovaný web o kresleném humoru pro svého otce. Věnuje se marketingu, IT a hudební tvorbě, díky které je jeho svět v rovnováze. Má 3 děti, skvělou snoubenku a bydlí v Praze.

Líbilo? Sdílejte a udělejte radost přátelům
Další články s vtipy? Dejte like a dáme vědět!
Nejčtenější články
  1. 2 402 přečtení
  2. 2 082 přečtení
  3. 1 322 přečtení
  4. 1 046 přečtení
Usměj se na Dikobrazu
Přihlas se nebo Klikni a koukej