Zahraniční novinky 2022

Britský kocour se „zatoulal“ 770 kilometrů daleko


LONDÝN – Jak se dostal kocour Sampson ze skotského Penicuiku do Plymouthu na jihozápadním cípu Anglie, není jasné. Co je ovšem jisté, že musel nějak překonat vzdálenost 770 kilometrů. Přesně tak jsou hrabství Midlothian a Devon od sebe vzdálena. Cestování autem je téměř vyloučeno, kocour ho totiž nesnáší.


Samsona nalezli v Anglii po roce od oznámení jeho ztráty a identifikován byl jen díky čipu ukrytému pod kůží. „Můj kocour skutečně dokázal ujít téměř 500 mil. Nemám vůbec představu, jak se tak daleko dostal. Možná se snažil dostat domů, ale šel špatným směrem,“ věří majitelka Linda Jansenová ze skotského Penicuiku.

Kocourka si sama pořídila z útulku jako zatoulance. „Znala ho spousta lidí. Byl velkou osobností a rozhodně pánem našeho domu, takže to pro nás bylo šílené, když se ztratil a nemohli jsme ho najít,“ dodává matka dvanáctileté Kirsten a šestnáctileté Lauren.

Před časem už kocoura rodina oplakala a nechala ho dokonce vyškrtnout z registru u veterináře. Jenže pak zavolali z útulku v Plymouthu, že nalezli kocoura s čipem uvádějícím, že se jedná o jistého Sampsona ze skotského Penicuiku.

„Nemohla jsem po tom telefonátu usnout. Už jsem úplně vzdala představu, že bych ho znova viděla. Nejdivnější na tom je, že nesnáší cestování autem, vždycky mu bylo hrozně zle, takže si nedokážu představit, že by jel autem,“ dodala Jansenová pro BBC.

Pane doktore, ten kocour je jak můj starej! Nažrat, podrbat a v noci vypadnout z baráku.
Obrázek uživatele Kryštof Bernat

Kryštof Bernat

Autor projektu Dikobraz.cz, výtvarný redaktor, redaktor a zakladatel Dikobraz.cz. Kreslenému humoru se věnuje od roku 2012, kdy vytvořil navštěvovaný web o kresleném humoru pro svého otce. Věnuje se marketingu, IT a hudební tvorbě, díky které je jeho svět v rovnováze. Má 3 děti, skvělou snoubenku a bydlí v Praze.

Líbilo? Sdílejte a udělejte radost přátelům
Další články s vtipy? Dejte like a dáme vědět!
Nejčtenější články
  1. 2 402 přečtení
  2. 2 082 přečtení
  3. 1 322 přečtení
  4. 1 046 přečtení
Usměj se na Dikobrazu
Přihlas se nebo Klikni a koukej